TDEE Hesaplama – Kalori Alımını Hesapla

How To

Tüketimi hesaplamak için birkaç yöntem vardır. Bunlardan biri şu anda kullanıyor. TDEE Hesaplama, Toplam Günlük Enerji Harcamalarının kısaltmasıdır. Vücudun 1 gün içinde kaloriyi yaktığı kalori. Bu parametre sizin tarafınızdan biliniyorsa, kilo verme programınızı planlama olanağınız olacaktır. Size bu raporda TDEE’nizi nasıl üretebileceğinizi açıklayacağız.


Paperblog

TDEE Hesaplama, çeşitli fonksiyonlar için tüketimi hesaplamak için kullanılabilir. Kilo almak veya kilo kaybınızı korumak istiyorsanız sizin tarafınızdan kullanılabilir. Hesaplama basit olsa da, çağınız ve aktivite seviyeniz gibi parametreleri içermez. Bu nedenle TDEE Hesaplama kullanmak farklı yöntemler kullanmaktan daha az hassas olabilir.

TDEE Hesapla kullanmak için vücudunuzun kütlesini bulmanız gerekecek. Vücut yağ yüzdesine bir göz atmanız gerekecek. Terazilerden birkaçı, kendinizi tartarsanız bu miktarı size sağlar. Kendi vücut yağınızı ölçmek için tasarlanmış ekipmanı kullanabilirsiniz. Vites sadece sizin tarafınızdan kavranabilir ve sonuç sizin tarafınızdan görülecektir.

Kendi vücut ağırlığınızın% 20 olduğunu varsayalım.

Vücut kütlesini bulmak için vücut yağını harcamanız gerekir.

Vücut ağırlığınız 180 lbs ise, vücut yağınız yüzde 20 36 lbs veya 180 lbs’dir.

Daha sonra vücut kütleniz 144 lbs veya 180-36 lbs’dir.

Yağ kaybetmek istiyorsanız, TDEE Hesaplama’nizi aşağıdaki gibi alabilirsiniz:

18 kalori eşdeğeri 13 kalori. Bunlar her gün kalori, almanız gerekecek.

Tüketimi hesaplamak zor değil. Zor olan kısım, miktarı nasıl kullanabileceğinizdir. Size yolculuk diliyorum.