Całkowite dzienne wydatki na energię – przetrwanie dnia

Weight Loss

Potrzebujemy energii do wykonania nawet najbardziej elementarnego zadania i każdego dnia poświęcamy jej określoną część. Całkowita ilość energii jest znana jako całkowity dzienny wydatek energetyczny (TDEE).

Tdee Kalkulator opiera się na podstawowej przemianie materii (BMR), która jest po prostu minimalnym zapotrzebowaniem na energię niezbędną do utrzymania wszystkich funkcji organizmu, gdybyś leżał w łóżku przez cały dzień.

Znajomość tej wartości pomaga stworzyć lepszy plan spalania tłuszczu, a także podejmować lepsze decyzje dotyczące sposobu odżywiania. Na przykład, dzięki wartości, którą teraz wiesz, ile jeść, abyś nie przesadził i co równie ważne, ponieważ niedojedzenie spowalnia metabolizm.

Twoje oszacowanie TDEE opiera się na formule Harrisa Benedicta. Aby wykonać Tdee Kalkulator, weź swój BMR i pomnóż go przez współczynnik w oparciu o poziom aktywności fizycznej. Tdee Kalkulator opiera się na płci i innych czynnikach, więc każda osoba ma swoją własną wartość. Poniżej opisano szczegółowo czynniki wpływające na różne poziomy aktywności fizycznej.

Osoba prowadząca siedzący tryb życia lub osoba z niewielkim lub żadnym ćwiczeniem: 1.2

Lekkie ćwiczenia lub sport (1-3 dni w tygodniu): 1,375

Umiarkowane ćwiczenia lub sport (3-5 dni w tygodniu): 1,55

Ciężkie ćwiczenia lub sport (6-7 dni w tygodniu): 1,725

Bardzo ciężkie ćwiczenia lub sport (sportowiec, triathlon, trening dwa razy dziennie): 1,9

Na przykład TDEE dla osoby uczestniczącej w umiarkowanych ćwiczeniach wynosi BMR x 1,55. Korzystając z tej wartości, możesz określić, ile kalorii należy zrzucić lub nawet dodać, aby osiągnąć pożądaną wagę. Aby schudnąć, odejmij od tej wartości 200 do 300 kalorii. Nie chcesz drastycznie odbierać za dużo i spowalniać metabolizmu.

Aby skorzystać z Tdee Kalkulator w celu określenia TDEE i znalezienia innych przydatnych informacji.